Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zabawki motoryczne i sensoryczne – czym są?
Zabawki motoryczne i sensoryczne – czym są?

Ostatnio coraz częściej produkuje się zabawki z myślą o tym, by oprócz zabawy, już od najmłodszych lat uczyły nasze maluchy przeróżnych rzeczy. I tu wkraczają tytułowe zabawki moto-sensoryczne.

Zacznijmy jednak od początku. Zabawkami sensorycznymi nazwiemy te, które wspomagają proces integracji sensorycznej, czyli chłonięcia i przetwarzania informacji z bezpośredniego otoczenia dziecka. Do przykładów takich informacji można zaliczyć miękkość kołdry, frakturę ręcznika, smak praktycznie wszystkiego, co wyląduje w buzi, odgłosy jakie wydają różne rzeczy w domu oraz wiele, wiele innych szczegółów, na które dorośli nie zwracają już dawno uwagi. Dla dzieci świat pełen jest wspaniałych i zadziwiających odkryć. Można opowiadać o wszystkim, jednak nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia czegoś osobiście. Te wszystkie małe odkrycia i doświadczenia przekładają się później na umiejętności odnalezienia się i radzenia sobie z nowymi sytuacjami.

Zabawki motoryczne to takie, które rozwijają umiejętności koordynacyjno-ruchowe dziecka, poprzez rozgryzienie sposobu ich działania, wykonania konkretnych czynności lub dopasowanie do siebie poszczególnych elementów. Obcowanie z takimi wyzwaniami od najmłodszych lat pozwoli na wyrobienie pewnych umiejętności manualnych, które na pewno pomogą w dalszym odkrywaniu świata oraz mogą uwolnić potencjał maluchów, na przykład do rysunku czy sprawnego posługiwania się narzędziami lub instrumentami. Wiele rodzajów zabawek motorycznych, takich jak klocki, puzzle czy sznurowanki, nie tylko wpływa na polepszenie zdolności manualnych, lecz także w znacznym stopniu rozwijają wyobraźnię, która jest równie ważnym elementem rozwoju dziecka co motoryka.

Ważną cechą zabawek motorycznych i sensorycznych jest absolutne bezpieczeństwo podczas zabawy nimi. Jako produkty przeznaczone dla najmłodszych, konstruowane są w taki sposób, by nie zawierały małych i niebezpiecznych elementów. Są kolorowe, ciekawe i stworzone z myślą o kreatywnym spędzaniu czasu, dlatego jeżeli chcecie by Wasze pociechy właśnie w ten sposób poznawały świat, nie zastanawiajcie się długo. Zabawki moto-sensoryczne są prawdziwym hitem wśród dziecięcych rozrywek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl